Uwaga!

Zapisy do pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworze będą w późniejszym terminie - jeszcze nie ma Zarządzenia Burmistrza Jawora w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego w szkołach podstawowych. Rekrutacja do klas I będzie się odbywać drogą elektroniczną. Rodzice zainteresowani klasą sportową znajdą na stronie internetowej szkoły (sp1jawor.pl) informacje na temat zestawu ćwiczeń fizycznych, które obowiązują na teście sprawności fizycznej do tej klasy.

Uwaga!

Test sprawnościowy do klasy I sportowej obejmuje:

•  skok w dal z miejsca obunóż:
    1pkt- 80-90 cm
    2pkt- 91cm-1m
    3pkt- powyżej 1m
  • Test szybkości (klaśnie pod kolanami w czasie 10 s)
    1pkt- do 10 x
    2pkt- 11-20x
    3pkt- powyżej 20 x
  • Bieg wahadłowy ( 2 okrążenia pachołków ustawionych na odcinku 7m)
    - 1pkt-powyżej 12 s