Uczniowie naszej szkoły aktywnie pracują ze sprzętem audiowizualnym zakupionym dzięki projektowi „Laboratoria przyszłości”. Za pomocą nowoczesnej kamery i aparatu cyfrowego rejestrują wydarzenia szkolne oraz poznają tajniki sztuki filmowej w czasie zajęć kółka filmowego. Dużo emocji wzbudza praca z greenscreenem techniką obróbki obrazu, polegającą na zamianie tła o w miarę jednolitym kolorze na dowolny obraz. Jest to metoda szeroko stosowana w telewizji oraz filmie. Dzięki niej dzieci mogą umieścić sfilmowaną postać chociażby na szczycie Wieży Eiffla lub w przestrzeni kosmicznej. Uczniowie w dalszym ciągu poznają tajniki pracy z mikroportami lub gimbalem, a w najbliższej przyszłości planują nawet stworzyć własne dzieło filmowe.
26 listopada 1855 roku zmarł Adam Mickiewicz - polski wieszcz narodowy i wielki poeta. W ubiegłą sobotę minęło 167 lat od tego wydarzenia. Mając na uwadze ogrom dorobku literackiego Mickiewicza i jego znaczenie dla rozwoju polskiej kultury oraz fakt, że tegoroczna akcja Narodowego Czytania poświęcona była "Balladom i romansom", uczniowie naszej szkoły odczytali wiersze tego znamienitego poety. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania.
Nagranie zostało zrealizowane za pomocą sprzętu pracowni filmowej, zakupionego w ramach projektu #"Laboratoria przyszłości".

Obejrzyj FILM

#laboratoriaprzyszlosci

W ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” nasza placówka zakupiła 8 szt. okularów VR (Virtual Reality) dla uczniów klas I-VIII. Uczniowie mają okazje zapoznać się z możliwościami VR wspomaganymi technologią ARC – rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki okularom VR przed uczniami otwierają się zupełnie inne możliwości. Klasa 6a jako pierwsza w szkole miała okazję przenieść się w wirtualny świat matematyki  po czujnym okiem nauczyciela. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne. Bardzo się cieszymy, że nowe technologie są dostępne dla naszych uczniów.

#laboratoriaprzyszlosci

W  ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła sprzęt do wyposażenia sali robotyki m.in. są to okularyvr, laptopy, tablety oraz 4 roboty Photon . Photon jest jednym z najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym dostępnym na rynku. Wyposażonego w 10 czujników robota można zaprogramować na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk. Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się razem z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci. Photon EDU jest przystosowany do potrzeb nauczycieli oraz do podstawy programowej MEN.

l#aboratoriaprzyszlosci

Uczennice klas trzecich i początek ich kulinarnej przygody ?‍??‍?
Pracownia kulinarna w naszej szkole wyposażona została z funduszy programu "Laboratoria Przyszłości".
Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
W tym roku szkolnym nasze koło zainteresowań realizuje innowację pedagogiczną pt. "Zdrowo jemy, sami gotujemy".
Głównym celem innowacji jest przyswojenie przez uczniów wiadomości i umiejętności związanych z zaplanowaniem, przygotowaniem i spożywaniem posiłków.
Innowacja ma również za zadanie pogłębienie wiedzy o tradycji, rozwijanie zainteresowań zdrowym stylem życia i prawidłowym odżywianiem się. Nabywanie umiejętności kulinarnych ma także przeciwdziałać marnotrawieniu żywności.
Uczestniczki zajęć wspólnie stworzyły regulamin pracowni kulinarnej.?
#laboratoriaprzyszlosci