film

Powiatowe Zawody w Piłkę Siatkową Chłopców

   09.03.2018r odbyły się Powiatowe Zawody w Piłkę Siatkową Chłopców.
Gospodarzem rozgrywek była szkoła w Marcinowicach.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce i wywalczyła awans do dalszych rozgrywek- podstrefy legnickiej.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej

   23.02.2018r reprezentacja naszej Szkoły wzięła udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.
Po zaciętych, sportowych zmaganiach zajęliśmy wysokie II miejsce!

III Dolnośląski Konkurs Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek 2017/2018

   Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego - Roksana Kaliciak z kl. 7A została finalistką III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek 2017/2018. Uczennica wykazała się umiejętnościami językowymi, znajomością zadanej lektury oraz wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Finał odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu. Gratulujemy dużej wiedzy i umiejętności językowych i życzymy dalszych sukcesów związanych z językiem angielskim!

Anna Piwowarska

"Potyczki Językowe - Językowe PCKziki"

  1.03.2018r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego "Potyczki Językowe - Językowe PCKziki". Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie Wiktoria Bartosz z klasy III B (gimnazjum), Maja Noga z klasy II A (gimnazjum) i Barbara Tarnówka-Bałabuch z klasy III A (gimnazjum) zajęła w tym konkursie I miejsce.