W marcu 2022 roku uczniowie klasy 8b we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas zorganizowali w naszej szkole zbiórkę na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Jaworze. Zabrane zostały takie rzeczy jak: karma (sucha i mokra), podkłady, worki na śmiecie, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, a nawet zabawki dla czworonogów. W szkole została także przeprowadzona zbiórka funduszy na rzecz w/w organizacji. W sumie zebraliśmy …980…zł i …60…gr. Pieniądze te przeznaczyliśmy na zakup karmy. Przedstawiciele naszej klasy, pod opieką swoich rodziców oraz Pani Małgorzaty Sabat i Pani Aleksandry Kowalik 19.06.2022r. zawieźli i przekazali wszystkie zebrane w szkole rzeczy i zakupioną karmę do przytuliska.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!
Małgorzata Sabat
Szanowni Rodzice!
Kilka razy w roku przypominamy o dokonywaniu wpłat na rzecz Rady Rodziców. Zapewne nie wszyscy z Państwa wiedzą jak wiele ważnych i wspaniałych celów udało nam się zrealizować ze wspólnie zebranych funduszy w roku szkolnym 2021/2022.
 Zakup szafek szkolnych dla klas trzecich
 Zakup ławek ustawionych przy wejściu do budynku od strony oddziału B
 Organizacja konkursu W świecie książek Kornela Makuszyńskiego i ufundowanie słodkich nagród dla klas zwycięskich i wyróżnionych
 Zakup cukierków na dzień nauczyciela
 Dofinansowanie nagród w konkursach organizowanych na terenie szkoły przez naszą wspaniałą Kadrę pedagogiczną
 Organizacja charytatywnego kiermaszu Wielkanocnego i ufundowanie voucherów pieniężnych dla klas biorących udział w konkursie na najpiękniejsze świąteczne stroiki i wypieki.
 Organizacja Dnia Sportu i Integracji w tym m.in. zakup wody
 Ufundowanie albumów pamiątkowych dla klas ósmych, sów dla najlepszych uczniów oraz dyplomów, które otrzymuje każdy uczeń
 Dofinansowania dla klas na zakończenie roku szkolnego
W bieżącym roku Rada Rodziców pozyskała również fundusze zewnętrzne w wysokości 17 tys złotych na utworzenie „zielonej klasy”
Na kolejny rok szkolny mamy wiele pomysłów jak np. dofinansowanie zakupu nowych książek do biblioteki szkolnej, dofinansowanie remontu dziedzińca szkolnego, zakup szafek dla klas drugich, dofinansowania konkursów i wiele, wiele innych. Abyśmy mogli robić jak najwięcej dla Naszych Dzieciaków prosimy o coroczne wpłaty na konto Rady Rodziców
Razem możemy więcej!
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze
“Nie ta­kie ważne, żeby człowiek dużo wie­dział, ale żeby dob­rze wie­dział, nie żeby umiał na pa­mięć, a żeby ro­zumiał, nie żeby go wszys­tko troszkę obchodziło, a żeby go coś nap­rawdę zajmowało.” Janusz Korczak
Jest nam miło poinformować, że klasa 1b ukończyła następujące projekty :
➡️ "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?"
➡️ "Uczymy Dzieci Programować"
➡️ "Multimedialne warsztaty z robotyki z Dr Diodakiem "
Nasze dzielne Pierwszaki przez cały rok szkolny rozwijały :
✔️ kreatywność ,
✔️umiejętność pracy w grupie,
✔️umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.
Gratulujemy ?
5 maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii.
I miejsce klas IV - VI zdobyła Wiktoria Hołyńska z klasy 6b
I miejsce klas VII - VIII zdobył Michał Piwowarski z klasy 7a.
Tym samy uczniowie ci otrzymali tytuły Mistrza Ortografii. Gratulujemy!

14 czerwca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach na temat "Nie zamykaj oczu ? ?– rzecz o agresji”, które prowadziła psycholog pani Beata Połącarz, na co dzień pracownik PORE w Jaworze. Rozmawialiśmy o emocjach i o tym jak je przeżywamy. Zastanawialiśmy się, gdzie mieszka złość. Dowiedzieliśmy się, jak sobie z nią radzić, każdy próbował wskazać swój sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Nie zabrakło też wspólnych zabaw integrujących klasę ?. Dziękujemy za wizytę i cenną wiedzę ? ? ?

7 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, organizowanego przez nauczycielki języka niemieckiego p. Jadwigę Strack-Koszelę i Iwonę Walę. W konkursie wzięło udział 11 dwuosobowych zespołów. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono laureatów, którzy odpowiedzieli łącznie na 100 pytań dotyczących życia społecznego, polityki, historii, kultury, geografii oraz turystyki krajów niemieckojęzycznych.
Z radością informujemy, że zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:
I miejsce: Mikołaj Grzywa i Mateusz Kitta z klasy 8 b
II miejsce: Eleonora Kowalczyk i Damian Szymkiewicz z klasy 8a
III miejsce: Oliwia Rybczyńska i Laura Włodarczyk z klasy 8b
Serdecznie gratulujemy!
?‍♂️?‍♀️ W ostatnim tygodniu uczniowie klas pływackich rywalizowali między sobą wykazując swoją aktywność i umiejętności w startach indywidualnych, sztafetach drużynowych i wodnych grach zespołowych. W każdej klasie wyłonili się zwycięzcy, którym serdecznie gratulujemy.
Poradziliście sobie świetnie, brawa dla wszystkich ?

Otrzymaliśmy podziękowanie od Lubuskiego Biura Koncertowego

ZOBACZ PODZIĘKOWANIE

Otrzymaliśmy certyfikat za udział w 7. edycji międzynarodowego święta edukacji w naturze

ZOBACZ CERTYFIKAT

#straznicylasow
@straznicylasow

Akcja „PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”
         Bierzemy udział w akcji „Przytul się do drzewa”. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Poprzez włączenie się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA pokazujemy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów. Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!
          Drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko chcemy pokazać mądrą postawę leśną, ale i zyskujemy coś dla siebie.