Ogłaszamy konkurs na najciekawszy słowniczek obrazkowy o tematyce jesiennej dla uczniów klas pierwszych?
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie jesiennego słowniczka obrazkowego dowolną techniką plastyczną i podpisanie w języku angielskim słówek ??????☔
Słowniczek może być wykonany na przykład w formie książeczki, plakatu (forma dowolna).
Temat konkursu➡ jesienny słowiczek obrazkowy
Zakres słownictwa➡ słówka związane z jesienią
Ilość słówek➡ 20
Termin składania prac➡ 29 października 2021
Forma➡️ dowolna technika plastyczna
Szczegółowe informacje u nauczycieli języka angielskiego?

Mnożymy w Jedynce!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbyła się 30 września 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworze. Miała ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

Park przy Klasztorze Cysterskim w Lubiążu 2021
   2 października 2021 Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację odbyły się w Lubiążu. W tym dniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Jaworze z klasy V c, VI a, VII a, VII c i VIII d pod opieką p. Anny Radomskiej – Duziak oraz z patrolami LO Jawor i SP Pogwizdów, wyruszyli w składzie: Julia Iwińska, Martyna Nowak, Bartosz Gdowski, Julia Soja, Jakub Dachowski, Mateusz Matkowski, Majka Dawicka i Szymon Czochara, żeby biegać, zdobywać punkty kontrolne i rozwiązywać zadania matematyczne. Do składu reprezentacji szkoły po raz szósty dołączyła reprezentacja patrolu rodzinnego: Oliwia (absolwentka szkoły) z tatą Leszkiem. Pogoda nam dopisała i spędziliśmy czas pracowicie, ale w dobrej atmosferze. W marszu wzięły udział 4 patrole. Najlepsze wyniki otrzymali:

Dzieci z klas pierwszych od wczoraj są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pasowania "pierwszaków" dokonał dyrektor szkoły pan Tadeusz Kopeć podczas uroczystości, jaka z tej okazji odbyła się w sali gimnastycznej.

Na zaproszenie MBP Filia nr 1 w Jaworze uczniowie klasy 3 A uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych w bibliotece przy ul. Moniuszki 1. W czasie spotkania z lekturą mieli okazję poznać historię prawdziwą niedźwiedzia Wojtka.
15 września uczniowie klasy 3c i 3d wyruszyli na kilkugodzinną wycieczkę do Myśliborza. W tutejszym Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach warsztatowych. Dzieci miały okazję samodzielnie zrobić papier czerpany z dodatkiem zasuszonych kwiatów oraz dowiedzieć się jak powstają wulkany, a nawet zainicjować wybuch takich mini-wulkanów.

To tytuł koncertu muzycznego dla dzieci w jakim mogli uczestniczyć uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły. Dzieci w zaczarowany świat muzyki przeniósł zespół Pinatoteka, który wystąpił w pięknym Kościele Pokoju. Wesołe piosenki rozbawiły wszystkich. Dzieci nie mogły się nudzić, ponieważ uczestniczyły na żywo w tym wydarzeniu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie uczniów naszej szkoły na festiwal w ramach „Jaworskich Koncertów Pokoju” - uczniowie klas II i III z wychowawcami.
W roku 2021 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Bierzemy udział!
17 września 2021 r. klasa 1B włączyła się w 28. Akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.
Głównym jej celem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja ma również na celu pokazanie dzieciom , że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Uczniowie zaangażowali się w sprzątanie terenu wokół szkoły oraz parku.
Mamy nadzieję, że czynny udział w tym przedsięwzięciu zaowocuje chęcią codziennego dbania o środowisko i otoczenie, w którym żyjemy.
POMAGAMY!!! Wszyscy zbieramy kasztany dla Amelki!
Informujemy, że nasza szkoła przyłączyła się do akcji zbierania kasztanów dla chorej dziewczynki.
Prosimy uzbierane kasztany wrzucać do kartonów, które będą ustawione w holu głównym przy wejściu do szkoły.