Klasa 2 B realizuje projekt, który wspiera czytelnictwo wśród uczniów klas 1-3 "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Tym razem odbyło spotkanie z prezesem PTTK w Jaworze p. Leszkiem Drabczykiem i p. Robertem Mazurkiem. Dwaj panowie to pasjonaci podróży bliskich i dalszych. Ciekawe opowieści i pamiątki z wyjazdów zrobiły na nas wielkie wrażenie. Już wiemy jak przygotować się do krótkich i dłuższych wycieczek w różne miejsca Polski, Europy i świata. Dziękujemy!?‍♂️?‍♂️

21 marca w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Uczniowie nie realizowali w tym dniu lekcji przedmiotowych, lecz uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. Przygotowane działania miały na celu uświadomienie uczniom z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami mogą się spotkać i pokazać im, jak skutecznie sobie z nimi poradzić.

To był naprawdę kolorowy dzień w SP1! A to wszystko za sprawą kolorowych skarpet nie do pary! Dzień Kolorowej Skarpety miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na inne święto, czyli Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Obchodzony jest dokładnie 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia, czyli dodatkowym chromosomem (trisomia) w 21parze chromosomów.

Dzień Bezpieczeństwa przyniósł wiele atrakcji uczniom z klas I -III. Mieli oni możliwość brania udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy, który poprowadziły P. Magdalena Ryndziewicz i P. Justyna Werbel. Ponadto uczestniczyły w spotkaniu pod hasłem "Zawsze mogę na nich liczyć" z udziałem Strażaków z OSP Jawor.

20 marca 2023 roku odbyło się podsumowanie Szkolnego Turnieju Warcabowego.
Turniej przebiegał w dwóch etapach – eliminacje klasowe (I-III), które miały na celu wyłonienie reprezentantów drugiego etapu - Szkolnego Turnieju Warcabowego.
MISTRZEM WARCAB został Miłosz Turek z klasy III c
II miejsce – Dawid Gawroński (IIb)
III miejsce Julia Procków (IIIa) oraz Franciszek Kamiński (IIa)
Nagrody oraz dyplomy wręczy dyrektor szkoły podczas przedstawienia w świetlicy z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do gry w warcaby, za rok kolejny turniej.
Organizatorzy: świetlica i biblioteka szkolna

?Klasa 2B została wyróżniona w Konkursie Plastycznym Wiosna w Kapeluszu organizowanym przez JOK w Jaworze ?

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary” (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów). Uczniowie klasy 1b przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji - mieli w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Informujemy, że jutro (21 marca) w naszej szkole zorganizowany będzie "Dzień Bezpieczeństwa". Odbędą się zajęcia z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi dla klas 1-3 w godzinach 8:00 - 11:30, a dla klas 4-8 w godzinach 8:55 - 12:35. Po zakończonych zajęciach, uczniowie mogą udać się do domu (stołówka szkolna i świetlica pracują bez zmian).

15 marca uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl "O psie, który jeździł koleją" w wykonaniu Teatru Młodego Pokolenia z Wrocławia. Historia przyjaźni człowieka z psem zabrała dzieci do dalekich Włoch, na małą stację kolejową w Marittimie. Dzięki świetnemu kontaktowi jaki aktorzy nawiązali z publicznością, wszyscy dobrze się bawili, o czym świadczyły gromkie oklaski po zakończonym spektaklu. Dziękujemy aktorom ?

14 marca, w Międzynarodowym Dniu Matematyki, odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia ? ♟ ?. Udział wzięło 27 uczniów z klas I-III. Konkurs obejmował zadania logiczne, łamigłówki i rebusy. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki i życzymy sukcesów.
Organizatorzy: A. Jastrzębska, A. Światkowska i A. Szczurek