Z wizytą u Straży Pożarnej

16 listopada uczniowie klasy IV d z wychowawcą Dorotą Ziętek wzięli udział w uroczystości otwarcia sali edukacyjnej dla dzieci  "Ognik" w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom przedstawienie słowo-muzyczne.

Z wizytą u Straży Pożarnej

16 listopada uczniowie klasy IV d z wychowawcą Dorotą Ziętek wzięli udział w uroczystości otwarcia sali edukacyjnej dla dzieci "Ognik" w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom przedstawienie słowo-muzyczne.
   Po żywiołowej prezentacji wiersza  Juliana Tuwima pt."Pali się" uczniowie zaśpiewali piosenkę pod jednoznacznym tytułem "998" i przekazali wszystkim strażakom serdeczne życzenia. Następnie wzięli aktywny udział w pierwszych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, podczas których dowiedzieli się jak ustrzec się od zatrucia tlenkiem węgla czyli czadem, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, oraz jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla.

Obejrzyj film!