Uczeń naszej szkoły na Wieży Babel

Uczeń z SP 1 Jawor na XIV Wieży Babel

7 marca 2020 roku uczeń klasy V a Michał Piwowarski, wziął udział w Konkursie Lingwistyki Matematycznej „Wieża Babel 2020”. Konkurs ten jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Z informacji uzyskanej ze strony organizatora: „Do finału "Wieży Babel" 2019/20 zakwalifikowano 150 uczniów spośród 1166, którzy wzięli udział w eliminacjach” z województwa dolnośląskiego, Gdańska, Nowego Targu, Warszawy… Podczas konkursu trwającego 1 godzinę uczniowie rozwiązywali problemy lingwistyczne m. in. rozpoznawali głoski i litery, rozszyfrowywali zadania logiczne związane z różnymi językami obcymi.

Uczeń z SP 1 Jawor na XIV Wieży Babel

Po „łamaniu głów” mieli możliwość uczestniczyć w wykładzie popularnonaukowym poprowadzonym przez Tomasza Draba z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego  – „Język a otoczenie”. Słuchacze dowiedzieli się wiele o języku programowania Python i poznali nowe pojęcie silni. Ucznia wspierali rodzice, którzy chętnie razem z nim wyruszyli na Wieżę Babel.
Około godziny 13:00 nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników. Michał zdobył 25 punktów, a także nowe doświadczenia.