Drzwi Otwarte 2024

21 lutego drzwi naszej szkoły były otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Chętnych do zwiedzania było tak wielu, że musieli się podzielić na trzy grupy.

Dzieci i ich rodzice mogli obejrzeć sale lekcyjne, pracownie komputerowe, językowe, sale do pracy z dziećmi o specyficznych wymaganiach - między innymi logopedyczną i sensoryczną (jedyną taką w Jaworze). Zwiedzający poznali ofertę zajęć pozalekcyjnych jakie prowadzą nauczyciele. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziła pracownia robotyki, gdzie piesek Photon pokazywał, jak zaprogramowali go uczniowie klas starszych. Dzieciom bardzo podobały się wybuchające wulkany w pracowni geograficznej, magiczne doświadczenia chemiczne, bańki, które można odbijać, zabawy z językiem angielskim, trudno wymienić wszystkie przygotowane atrakcje. Rodzice mieli też możliwość zobaczyć stołówkę szkolną, gdzie obiady je codziennie ok. 300 uczniów, wyremontowaną czytelnię biblioteki szkolnej, świetlicę szkolną, gdzie dzieci przebywają pod opieką po skończonych zajęciach. Pełni wrażeń uczestnicy "Drzwi otwartych" zostali też poczęstowani słodką przekąską, którą mogli sobie sami skomponować ze składników przygotowanych przez koło kulinarne w pracowni kulinarnej.
Z godziny przeznaczonej na poznanie oferty szkoły zrobiły sie prawie trzy i rodzice opuszczali placówkę ciemną nocą. Mimo tak późnej pory kandydaci na pierwszoklasistów wcale nie chcieli wracać do domu. Chyba im się podobało.