Piramida zdrowego żywienia

Zdrowo jem, więc wiem! Piramida Zdrowego Żywienia

W obecnym semestrze klasa 2c zaczęła realizować drugi etap projektu Zdrowo jem, więc wiem! Celem przeprowadzanych zajęć było m. in.:
- Zapoznanie uczniów z Piramidą Zdrowego Żywienia– pożądanym modelem zdrowego odżywiania.
-  Uczenie dzieci krytycznej oceny własnego sposobu odżywiania i zachowań.
-  Kształtowanie umiejętności wyboru właściwych produktów do spożycia.

Zdrowo jem, więc wiem! Piramida Zdrowego Żywienia

- Uczenie dzieci krytycznej oceny własnego sposobu odżywiania i zachowań.
- Kształtowanie umiejętności wyboru właściwych produktów do spożycia.

Zbudowanym przez nas wehikułem czasu przenieśliśmy się w czasy starożytnego Egiptu. Dowiedzieliśmy się, gdzie na mapie świata znajduje się Egipt i poznaliśmy historię powstania piramid. Zapoznaliśmy się również z inną piramidą - Piramidą Zdrowego Żywienia, która pokazuje, jak należy się właściwie odżywiać, aby zawsze czuć się dobrze i nie chorować. Dokładnie omówiliśmy jej piętra. Następnie w naszej klasie odbył się konkurs na wykonanie w grupach Piramidy Zdrowia techniką kolażu. Komisja w składzie pań nie miała łatwego zadania. Po długiej naradzie zdecydowano o zwycięstwie grupy dziewczynek: Leny Jury, Leny Oleszczyk, Hanny Trapowskiej i Mai Witkowskiej. Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody. Jeszcze raz gratulujemy naszym koleżankom wygranej i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z projektu.

WIĘCEJ ZDJĘĆ