Sala robotyki

W  ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła sprzęt do wyposażenia sali robotyki m.in. są to okularyvr, laptopy, tablety oraz 4 roboty Photon . Photon jest jednym z najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym dostępnym na rynku. Wyposażonego w 10 czujników robota można zaprogramować na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk. Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się razem z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci. Photon EDU jest przystosowany do potrzeb nauczycieli oraz do podstawy programowej MEN.

l#aboratoriaprzyszlosci

Pierwsi uczniowie mieli już okazje poznać możliwości robota Photon edu