Z życia szkolnej pracowni filmowej

Uczniowie naszej szkoły aktywnie pracują ze sprzętem audiowizualnym zakupionym dzięki projektowi „Laboratoria przyszłości”. Za pomocą nowoczesnej kamery i aparatu cyfrowego rejestrują wydarzenia szkolne oraz poznają tajniki sztuki filmowej w czasie zajęć kółka filmowego. Dużo emocji wzbudza praca z greenscreenem techniką obróbki obrazu, polegającą na zamianie tła o w miarę jednolitym kolorze na dowolny obraz. Jest to metoda szeroko stosowana w telewizji oraz filmie. Dzięki niej dzieci mogą umieścić sfilmowaną postać chociażby na szczycie Wieży Eiffla lub w przestrzeni kosmicznej. Uczniowie w dalszym ciągu poznają tajniki pracy z mikroportami lub gimbalem, a w najbliższej przyszłości planują nawet stworzyć własne dzieło filmowe.