Liga Naukowa

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Liga Naukowa składającym się z kilku etapów. W ramach eliminacji spośród naszych gimnazjalistów jury wyłoniło dwie drużyny: humanistyczną i matematyczną.

Tegoroczna edycja konkursu to już dwunasta w jego historii. Organizatorzy kontynuują tradycje znanego konkursu Disce Puer. Przez pierwsze trzy lata konkurs kierowany był jedynie do gimnazjalistów wrocławskich. Ponieważ idea konkursu i jego wysoki poziom zdobyły uznanie w środowisku, zasięg został zwiększony do całego województwa dolnośląskiego. Od kilku lat konkurs jest już oficjalnie konkursem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty realizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Najwyższe wyniki w części humanistycznej uzyskały uczennice naszej szkoły: Aleksandra Prokopowicz, Joanna Mąsior, Agata Sopata i Julia Jakimow. W części matematycznej najlepsi okazali się: Michał Janik, Andrzej Karolak, Mateusz Śliwa i Jakub Hoszowski.

Gratulujemy!