Salon Sztuki Dziecięcej

I miejsce dla Darii Karolak!

Muzeum Regionalne w Jaworze wspólnie z czeskim miastem Turnovem realizuje projekt plastyczny "Salon Sztuki Dziecięcej", który już od 25 lat przygotowuje kustosz muzeum, Anna Grynszpan. Młodzi twórcy, a są to dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, prezentują swoje najlepsze realizacje plastyczne, co daje im możliwość nie tylko zaprezentowania ich w muzeum, pochwalenia się talentem, zapoznania z ciekawymi technikami artystycznymi i odmiennym podejściem do tematu. Dzieci w trakcie spotkania nawiązują kontakty, inspirują się wzajemne pomysłami, które owocują wspaniałymi pracami.

I miejsce dla Darii Karolak!

W tym roku młodzi artyści po raz 25. mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Międzynarodowy Salon Sztuki Dziecięcej Jawor – Turnov”. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się 26 listopada br. w Muzeum Regionalnym w Jaworze.
Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 250 prac, jednak w muzeum można zobaczyć blisko 100 wyróżnionych dzieł autorstwa najmłodszych artystów sztuki z powiatu jaworskiego oraz z czeskiego Turnova. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 26 listopada podczas otwarcia wystawy pokonkursowej. Międzynarodowa komisja konkursowa w składzie: Aldona Staroń – artysta malarz (przewodnicząca), Lada Capoušková – nauczyciel plastyki, Dorota Giers-Lisowska – artysta plastyk, Tomáš Zakouřil – dyrektor SVČDM Turnov oraz Anna Grynszpan – historyk sztuki, dokonała rozstrzygnięcia w czterech kategoriach wiekowych.
Główną nagrodę za najlepszą pracę w kat. 14-18 lat otrzymała Daria Karolak z Gimnazjum nr 1 w Jaworze.
Wystawę pokonkursową można obejrzeć w jaworskim muzeum do 15 stycznia 2016 r.
Natomiast wernisaż wystawy w Muzeum Czeskiego Raju w Turnovie odbędzie się 4 lutego 2016 r.