Wracamy do szkoły!

Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I - III wracają do szkoły. Zajęcia lekcyjne i zajęcia świetlicowe będą się odbywały budynku szkoły przy ul. S. Moniuszki 4.
Uczniowie wchodzą i wychodzą ze szkoły wyznaczonymi wejściami:
1) wejście główne:
- uczniowie korzystający ze świetlicy, klasa 2c i klasa 2d
2) wejście boczne od strony sali gimnastycznej:
- uczniowie klasy 1a, 2a i 3a,
3) wejście boczne od strony boiska (dawne Multicentrum)
- uczniowie klasy 1b, 1c, 2b, 3b i 3c.

Każda klasa przebywa w wyznaczonej, stałej sali według poniższego przydziału:
1a - s. M 9
1b - s. M 8
1c - s. M 4

2a - s. M 5
2b - s. M 12
2c - s. B 3
2d – s. B 2

3a - s. M 18
3b - s. M 13
3c - s. M 19
Zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji obowiązującym od 1 września 2020 r. Nie ma dzwonków, uczniowie spędzają przerwy w sali pod opieką nauczyciela. Na przerwę na korytarz lub boisko szkolne mogą wyjść tylko pod opieką nauczyciela według oddzielnego harmonogramu.
Świetlica czynna jest w godz. 6.30 - 16.30.
Obiady są wydawane na stołówce szkolnej zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Przypominam, że rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa.
Opiekunowie odprowadzający i odbierający dzieci ze szkoły mogą wchodzić tylko do przestrzeni wspólnej szkoły oznakowanej na podłodze liniami żółto - czarnymi.
Obowiązuje 1 opiekun z dzieckiem, dziećmi. Należy zachowywać dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m oraz dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m.
Opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki ochronne lub dezynfekcja rąk).

Tadeusz Kopeć