EMOCJA

"Emocja" w 2c - Międzynarodowy projekt

Aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do drugiego człowieka i zminimalizować problem wykluczenia w społeczności uczniowskiej od września 2020r. wychowawcy, Agnieszka Światkowska i Anna Krążelewska, wprowadzili do klasy 2c projekt edukacyjny "EMOCJA", wspomagający rozwój społeczny i emocjonalny dzieci i młodzieży. Założeniem tej innowacji pedagogicznej jest uwrażliwienie uczniów na różnice, które posiadamy - poprzez aktywną działalność edukacyjną, budowanie i rozwijanie u uczniów empatii, szacunku do drugiego człowieka oraz nabycie umiejętności mówienia o swoich emocjach i potrzebach.

"Emocja" w 2c - Międzynarodowy projekt

Wszystkim rodzicom i nauczycielom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Realizowana w klasie 2c innowacja pedagogiczna zakłada pięć etapów (modułów) w ciągu roku szkolnego, obejmujących rozmowy o uniwersalnych wartościach.
          Pierwszy moduł projektu pod nazwą "KREATYWNOŚĆ" już za naszymi uczniami. 15 września uczniowie klasy 2c obchodzili Dzień Kropki (Dzień Kreatywności): przyszli ubrani w kropki, obejrzeli bajkę o Vashti i wykonali projekt własnej kropki z wykorzystaniem aplikacji Quiwer. Nie ominęła ich zabawa z chustą animacyjną i piłkami. Wysłuchali opowiadania o bloku rysunkowy i narysowali swoje mocne strony w szablonie kropki. W sali powstała wystawa talentów. W kolejnych dniach dzieci nauczyły się kodowania i kilku zwrotów w polskim języku migowym z MiguMig. Dużo rozmawiały o tym, że należy być miłym i odnosić się z szacunkiem do każdego, bez względu na jego niepełnosprawność, inny kolor włosów czy skóry. W sali powstał uwielbiany przez wszystkich kącik emocji. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, którzy nie mogą doczekać się realizacji drugiego modułu projektu.

ZOBACZ FILM