Bezpieczna droga do szkoły

Spotkanie z policjantami - Bezpieczna droga do szkoły

8 października 2020 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Jaworze - asp.szt. Ewą Kuczyńską, asp. Alicją Procków i st.asp. Grzegorzem Januszkiem. Tematem zajęć była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali najmłodszych przed spotkaniami z nieznajomymi.

Spotkanie z policjantami - Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zdobytą wiedzę natychmiast wykorzystali w praktyce. Pokonywali przygotowane przez funkcjonariuszy przejście dla pieszych, symulowali ruch uliczny, wcielali się w rolę policjanta. Zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się dobrą znajomością zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych otrzymali znaczki odblaskowe.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.