Informacja od Dyrektora

Drodzy uczniowie i rodzice naszej szkoły.

Aby stacjonarne zajęcia w szkołach były dla wszystkich bezpieczne, musimy przestrzegać pewnych zasad. Muszą o nich pamiętać uczniowie, ale także rodzice i nauczyciele.
   Chcemy, żeby szkoła była bezpieczna i pozostała zamknięta dla koronawirusa. Aby było to możliwe, przygotowaliśmy kilka najważniejszych zasad bezpieczeństwa dla uczniów, które są dostępne na stronie internetowej naszej szkoły pod nazwą: procedury-covid-19.
   Na stronie internetowej naszej szkoły oraz przy wejściach do szkoły, ale również na korytarzach znajdują się plakaty dotyczące bezpiecznego powrotu do szkoły (wskazówki dla uczniów i rodziców - 10 wskazówek ułatwiających powrót i pobyt dzieci w szkole).
   Bezpieczeństwo naszych dzieci i pracowników szkoły jest dla nas priorytetem, dlatego też wprowadziliśmy strefy, w których w czasie przerw mogą przebywać jedynie uczniowie przypisanego do danej strefy oddziału. W szkole została wyznaczona przestrzeń wspólna, do której mają prawo wejść rodzice i opiekunowie przyprowadzający lub odbierający uczniów ze szkoły.
   Dużym wyzwaniem było dla nas przygotowanie szkoły pod względem zabezpieczenia higienicznego i epidemiologicznego. Mogę stwierdzić, że również pod tym kątem jesteśmy przygotowani. Ze środków szkolnych zakupiono do toalet dozowniki do ręczników oraz w każdej toalecie znajdują się mydła antybakteryjne z dozownikami i instrukcje prawidłowego mycia rąk i odkażania. W każdej klasie znajduje się spryskiwacz z środkiem dezynfekującym, który można wykorzystać w razie potrzeby. Przy głównych wejściach do szkoły znajdują się automaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Na każdym korytarzu znajduję się „witacze” przypominające o zachowaniu dystansu społecznego i noszeniu maseczek w częściach wspólnych.
Pamiętajmy, że procedury i zalecenia są stosowane nie po to, aby utrudnić funkcjonowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w szkole, ale po to abyśmy się czuli bezpieczniej.
  Sądzę, że dzięki obopólnemu zrozumieniu tej sytuacji wszyscy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły będą się czuć bezpieczniej w murach naszej szkoły.

Pozdrawiam, życząc dużo zdrowia.
Tadeusz Kopeć