List do Rodziców

Dzień dobry Państwu

Mija kolejny tydzień ciężkiej pracy nas wszystkich- uczniów, nauczycieli i was drodzy rodzice. Przez dwa miesiące każdy tydzień przynosił wiele nowych wyzwań i wiele nowych spraw, z którymi musieliśmy się zmierzyć, ale daliśmy radę. Dzisiaj, po wielu rozmowach z rodzicami, uczniami i nauczycielami postanowiłam napisać do was drodzy Państwo, aby przekazać Wam i uzmysłowić jak ogromny wkład pracy wnieśliśmy wszyscy w zdalne nauczanie aby ono mogło przebiegać sprawnie i było możliwe do zrealizowania. Aby nasze dzieci mogły swobodnie się "uczyć".

Dzień dobry Państwu

Chciałabym zwrócić uwagę, że dla naszych dzieci to nowa sytuacja, że nie łatwo było im się odnaleźć kiedy zostali zamknięci w domach a wyjście z niego było nie możliwe. Nie było łatwo!
Musieliśmy wszyscy nauczyć się być ze sobą 24h na dobę, co nie było łatwe!
Rodzice stanęli przed dużym wyzwaniem i z dnia na dzień stali się po części edukatorami własnych dzieci, co również nie było łatwe!
W tym wszystkim musieli również odnaleźć się nauczyciele, którzy nie jednokrotnie spędzają do tej pory czas przy laptopach cały dzień uczestnicząc w lekcjach, przygotowując się do zajęć na następny dzień, czy analizując zakres materiału, to też nie było łatwe!
Wzajemna współpraca, szacunek dla wykonanej pracy, wymiana informacji (nauczyciel-rodzic), to coś, co powinniśmy mieć na uwadze, bo bez tego nie udałoby nam się tego dokonać.
Zawsze można, a nawet trzeba, zwrócić się o pomoc, kiedy coś jest trudne zawsze można zapytać czy porozmawiać. Od tego jesteśmy jako nauczyciele, rodzice pedagodzy i robimy wszystko, aby było łatwiej.
W załączeniu przesyłam Państwu link do pięknego filmiku i choć przedstawiony jest z perspektywy nauczyciela, to wszystko co się w nim zawiera tyczy nas wszystkich. To jak się do siebie zwracamy, jak traktujemy, co mówimy do siebie nawzajem, co mówimy do dzieci, co mówimy o innych, jest bardzo ważne, a w tak dużej mierze wpływa na to, kim jesteśmy, jak sobie radzimy w codziennym życiu, jak postrzegamy świat i jak się w nim czujemy. Ten filmik pokazuje, że słowa mają Moc.

Małgorzata Ziętek