Uwaga grypa!

W związku z pojawiającymi się zachorowaniami na grypę i choroby grypopodobne, które mają charakter chorób sezonowych, niezbędne jest podjęcie działań profilaktycznych, których celem jest ograniczenie możliwości zachorowania. Podstawowe działania w tym względzie polegają na:

Uwaga grypa!

- przyjęciu zasady, że dzieci chore i podejrzane o chorobę przebywają w domu,
Do placówki mogą uczęszczać dzieci zdrowe.
- przypomnienie dzieciom zasad higieny,
- zwiększenie częstotliwości mycia rąk,
- stosowanie odpowiednich zasady ochrony podczas kaszlu i kichania,
- zachowania bezpiecznej odległości,
- unikania dotykania oczu, nosa i ust,
- jeśli masz gorączkę, kaszel lub trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej.

Informacje dla osób powracających w ostatnim okresie z północnych Włoch: https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/