Sukces naszych uczennic

Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze wzięli udział w Międzywojewódzkim Konkursie Historycznym „Chcieliśmy tylko wolnej Polski !” opracowując pod kierunkiem nauczyciela historii Barbary Gmerek – Skalik portfolia poświęcone bohaterom walk o niepodległość Polski z okresu 1939 – 1989 z terenu województw podkarpackiego i dolnośląskiego. Konkurs ten odbywał się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, prezesa IPN-u oraz kuratorów oświaty obydwu województw.

Sukces naszych uczennic

W etapie szkolnym zwyciężyły prace Zuzanny Łękawy (o Ludwiku Marszałku) i Darii Koszeli (o Kornelu Morawieckim). Do organizatorów wpłynęło ponad 200 prac, dlatego dumni jesteśmy, że portfolia obu naszych laureatek  zostały wyróżnione na szczeblu międzywojewódzkim.
Nagrody odebrano na uroczystej gali , która odbyła się w Dębicy na Podkarpaciu 10 stycznia b.r., w której wzięli udział m.in. członkowie rodzin bohaterów, którzy w walce o niepodległą Polskę nie szczędzili sił, zdrowia, a wielu z nich poniosło męczeńską śmierć. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz wszystkich szczebli, kuratoriów, stowarzyszeń i organizacji oświatowych, wojskowych i kombatanckich. Galę uświetnił spektakl zatytułowany „Wigilia w okopach. Od Solidarności do współczesności” w wykonaniu Grupy Artystycznej SAFO z Dębicy.
Naszym laureatkom gratulujemy sukcesu !