Spotkanie z policjantem

20 listopada 2019r. przybyli do naszej szkoły  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze - sierżant sztabowy Dariusz Antoniewicz i starsza posterunkowa Paulina Gierat. Tematem spotkania dla klas III, było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Spotkanie z policjantem

20 listopada 2019r. przybyli do naszej szkoły policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze - sierżant sztabowy Dariusz Antoniewicz i starsza posterunkowa Paulina Gierat. Tematem spotkania dla klas III, było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Stróże prawa uświadomili również dzieciom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Przypomnieli też uczniom numery alarmowe: kiedy i w jakich sytuacjach można korzystać z numerów alarmowych? Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności kamizelka, która była przymierzana przez każdego ucznia. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął na boisku szkolnym. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto uczniowie mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.
Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gościa element odblaskowy.