Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

Trwa XIV Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr!

To już kolejny, trzeci  dzień zmagań uczniów w tym konkursie. Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w prawie pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Dzisiaj pomarańczowa ikonka „rozpocznij” zapaliła się również  dla uczniów klas III naszej szkoły.

Trwa XIV Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr!

To już kolejny, trzeci dzień zmagań uczniów w tym konkursie. Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w prawie pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Dzisiaj pomarańczowa ikonka „rozpocznij” zapaliła się również dla uczniów klas III naszej szkoły. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania. Trzymamy kciuki za uczestników!

Koordynator konkursu klas III: Anna Jastrzębska