Lekcja pamięci

30 listopada grupa uczniów z klas siódmych odwiedziła tzw. Stary cmentarz w Jaworze. Uporządkowali opuszczone mogiły przedwojennych mieszkańców Jawora. Była to również okazja do zapoznania się z historią tej nekropolii założonej jeszcze w połowie XIX wieku.
Uczniowie zapalali znicze i modlili się za spoczywających tu zarówno Niemców jak i Polaków, małe dzieci i dorosłych, żołnierzy niemieckich poległych w 1866 roku jak i żołnierzy wyklętych rozstrzelanych w 1946.
Organizatorka wyjścia Joanna Chwast dziękuje uczestnikom za zaangażowanie a ich rodzicom za zakupienie zniczy i worków na śmieci.

Lekcja pamięci