IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA JUŻ ZA NAMI!

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” - pod takim hasłem 4 października 2019r. odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole  Podstawowej nr 1 w Jaworze. W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy dorośli mieli okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy, zabawny, niebanalny sposób – w czasie krótkich egzaminów. W czasie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia egzaminatorami byli uczniowie, którzy odpytywali swoich  kolegów oraz osoby dorosłe. Każda osoba, która odpowiedziała  na 5 pytań z losu – otrzymała plakietkę z tytułem MT EXPERT.

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA JUŻ ZA NAMI!

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” - pod takim hasłem 4 października 2019r. odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworze. W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy dorośli mieli okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy, zabawny, niebanalny sposób – w czasie krótkich egzaminów. W czasie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia egzaminatorami byli uczniowie, którzy odpytywali swoich kolegów oraz osoby dorosłe. Każda osoba, która odpowiedziała na 5 pytań z losu – otrzymała plakietkę z tytułem MT EXPERT.
     W tym roku klasy ósme postanowiły sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród lokalnej społeczności. Młodzież  odpytywała chętne osoby z prostych przykładów rachunkowych. Wyzwania podjęło się kilkunastu mieszkańców naszego miasta, z których większość rozwiązało poprawnie wszystkie przykłady.  Większość spotkanych osób miała pozytywne nastawienie do akcji, traktując ją jako zabawę i formę sprawdzenia swojej wiedzy.  Za rok z pewnością chętnie powtórzymy akcję. Koordynatorkami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były: Agata Józefowska i Anna Radomska – Duziak.

WIĘCEJ ZDJĘĆ