Święto Sybiraków

23 września obchodzony jest jako Święto Sybiraków. Uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczyli w obchodach tego ważnego dnia. Przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego towarzyszyli dyrektorowi szkoły panu Tadeuszowi Kopciowi przy składaniu wiązanki kwiatów pod Obeliskiem Sybiraków przy kościele św. Marcina, a uczniowie młodszych klas pod kierunkiem nauczycielek pani Danuty Brdak i Doroty Batogowskiej przygotowali program artystyczny pt."Wspomnienia babci".

Święto Sybiraków

23 września obchodzony jest jako Święto Sybiraków. Uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczyli w obchodach tego ważnego dnia. Przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego towarzyszyli dyrektorowi szkoły panu Tadeuszowi Kopciowi przy składaniu wiązanki kwiatów pod Obeliskiem Sybiraków przy kościele św. Marcina, a uczniowie młodszych klas pod kierunkiem nauczycielek pani Danuty Brdak i Doroty Batogowskiej przygotowali program artystyczny pt. "Wspomnienia babci". Uświetnił on uroczystą akademię z okazji obchodów 91-lecia powstania Związku Sybiraków oraz 31-lecia jego aktywowania, która odbyła się w Teatrze Miejskim. Święto Sybiraków jest ważną lekcją historii dla młodego pokolenia. Sprawia, że wydarzenia, które upamiętnia, nigdy nie zostaną zapomniane.

WIĘCEJ ZDJĘĆ