Mistrzostwa Jawora w Pływaniu

Nasi uczniowie na Mistrzostwach Jawora w pływaniu

18 maja 2019 r uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na krytej pływalni ,,Słowianka'' w III Mistrzostwach Jawora w Pływaniu. W zawodach udział wzięło 300 zawodników z 28 klubów pływackich dolnośląskich i Krotoszyna (Wielkopolska).

Nasi uczniowie na Mistrzostwach Jawora w pływaniu

Szkołę Podstawową Nr 1 w Jaworze im. Kornela Makuszyńskiego godnie reprezentowali:
Patrycja Walusiak, Julia Tamborska, Oliwier Lewandowski, Mateusz Mertins, Miłosz Szojka, Aleksandra Ślusarczyk, Laura Bernaziuk, Maksymilian Michalski, Dominika Puk, Alan Wojtowicz, Damian Szymkiewicz, Hubert Ziętek, Natalia Sekuła, Gabriela Majka, Natalia Wiśniewska, Szymon Ślipko, Emilio Arcona, Alan Połącarz, Joanna Szydło, Alessia Fidanza, Kalina Kościelnik, Weronika Michalska, Magdalena Białek, Laura Buczek, Gabriele Gromnickaite, Julia Piwowarska, Martyna Walusiak, Emilia Pokora, Alicja Sokołowska.

Zawody przebiegały w gorącej, sportowej atmosferze. Zawodnicy i zawodniczki wykazali się dużą sprawnością i bardzo dobrą techniką. Uplasowali się na wysokich pozycjach w swoich kategoriach pływackich, a wielu z nich pobiło swoje życiowe rekordy.
Na szczególne wyróżnienie zasługują:
Alan Wojtowicz – I miejsce 50 metrów stylem dowolnym, III miejsce stylem grzbietowym, III miejsce stylem motylkowym, III miejsce w sztafecie
Oliwier Lewandowski – III miejsce w sztafecie
Natalia Wiśniewska – II miejsce 50 metrów stylem grzbietowym
Alessia Fidanza – III miejsce 50 metrów stylem grzbietowym
Emilia Pokora – III miejsce 25 metrów stylem dowolnym
Kalina Kościelnik – IV miejsce 50 metrów stylem klasycznym,  V stylem dowolnym i V stylem zmiennym
Natalia Sekuła – IV miejsce 50metrów motylkiem, V miejsce stylem zmiennym i VI miejsce stylem dowolnym
Julia Tomborska – V miejsce 50 metrów stylem grzbietowym, VII miejsce stylem dowolnym
Hubert Ziętek – VI miejsce 50 metrów stylem klasycznym kat. E
Emilio Arcona VI miejsce 50 metrów stylem klasycznym kat. G.
 Za zajęcie I -III miejsca  finaliści otrzymali medale i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy upominki w formie firmowych kubeczków i drobnych gadżetów.
    Oprócz zmagań sportowych organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla zawodników i kibiców. Na placu przed pływalnią odbył się majowy piknik połączony z degustacją ciast, lodów, grillem, animacją dla dzieci.
  Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

D. Michalski  J. Ryznar  M. Sabat  J. Werbel

WIĘCEJ ZDJĘĆ