Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

FINAŁ VI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

FINAŁ VI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

29 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się finałowy etap kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z jaworskich szkół podstawowych z klas IV-VIII oraz III gimnazjum. Po wstępnych eliminacjach naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Laura Włodarczyk z klasy V B, Iga Romanowska z klasy V B, Jakub Kaja z klasy VI C, Emilian Grzywa z klasy VI C oraz Roksana Kaliciak z klasy VIII A. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą państw wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa, ich symboli, flag, najważniejszych świąt, istotnych faktów historycznych, elementów geografii czy najnowszych wydarzeń.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

W kategorii klas IV-VI
I miejsce – Stanisław Dziędzioła (SP 5)
II miejsce – Wojciech Motyka (SP 5)
III miejsce – Michał Niemczuk (SP 4)

W kategorii klas VII-VIII, III Gim
I miejsce – Roksana Kaliciak (SP 1)
II miejsce – Kacper Jakubowicz (SP 2)
III miejsce – Amelia Kuczyńska (SP 4)

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim uczniom za liczne przybycie, a nauczycielom za  zaangażowanie i przygotowanie uczniów.

A. Romanowska, E. Biszczanik