Mikołajkowe wypieki

7 grudnia 2018 r.  uczniowie klasy 5a i 5c pod opieką wychowawców uczestniczyli w zajęciach mikołajkowych w “Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. Po krótkim wprowadzeniu i zwiedzeniu galerii uczniowie przydzieleni losowo do grup przystąpili do wspólnego wypiekania rogalików - od przygotowania składników do gotowego produktu. W przerwach przybliżono uczestnikom wycieczki sposoby pozyskiwania ziaren na chleb oraz tradycje jego wypiekania na dawnej polskiej wsi. Na końcu oczywiście wszyscy zjedli własnoręcznie przygotowane rogaliki!

Mikołajkowe wypieki

7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 5a i 5c pod opieką wychowawców uczestniczyli w zajęciach mikołajkowych w “Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. Po krótkim wprowadzeniu i zwiedzeniu galerii uczniowie przydzieleni losowo do grup przystąpili do wspólnego wypiekania rogalików - od przygotowania składników do gotowego produktu. W przerwach przybliżono uczestnikom wycieczki sposoby pozyskiwania ziaren na chleb oraz tradycje jego wypiekania na dawnej polskiej wsi. Na końcu oczywiście wszyscy zjedli własnoręcznie przygotowane rogaliki!