KoMa po raz drugi

Koma po raz drugi

W roku szkolnym 2018/2019 konkurs KoMa odbył się dwukrotnie dla uczniów szkół podstawowych. Tydzień wcześniej w konkursie wzięli udział młodzicy. Dnia 8 XII 2018 swoje umiejętności słuchania i notowania wykazywali juniorzy, czyli uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjów. Naszą szkołę reprezentował Artur Przybyszewski, który został wyłoniony w drodze eliminacji szkolnych i znalazł się w gronie ok. 160 uczniów wybranych spośród ok.1200 uczestniczących w konkursie pierwszym etapie.

Koma po raz drugi

Tym razem wykład poprowadził doktorant Instytutu Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego pan Tomasz Drab. Z wielkim zaangażowaniem i w bardzo przystępny sposób wyjaśniał, jak obliczać pola i obwody zewnętrzne i wewnętrzne figury kratkowaniem.
   Nasz reprezentant poznał nowe pojęcia matematyczne, rysował i obliczał zadane problemy dotyczące wielokątów. Mógł zmierzyć się z  inną formułą zdobywania wiedzy i poznać ciekawostki matematyczne, wykraczające poza program matematyki szkolnej.
Podkreślić należy, że rodzice zaangażowali się wspierając ucznia i pomagając w dotarciu Artura na konkurs.