KoMa 2018

KoMa 2018 dla Młodzików

KoMa 2018 dla Młodzików

W sobotę 1 grudnia 2018 roku we Wrocławiu w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się konkurs matematyczny KoMa 2018 dla grupy młodzików z klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentował Tymoteusz Chrut z klasy VI c. Aby się dostać do finału uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Jaworze wzięli udział w eliminacyjnym wykładzie, na którym po raz pierwszy usłyszeli o rozkładzie lambda – metodzie programowania. Wykład finałowy poprowadził pan Damian Matuszak – student V roku matematyki. Tym razem 103 uczestników finału dowiedziało się jak obliczać pola i obwody wewnętrzne i zewnętrze figur zliczając odpowiednie kratki.
   Udział w finale jest ogromnym wyróżnieniem, ale najważniejsze są nowe doświadczenia oraz poznanie ciekawostek matematycznych, wykraczających poza program matematyki szkolnej. Warto również podkreślić współpracę z rodzicami uczniów i ich zaangażowanie w rozwój intelektualny dzieci.