Mistrz Świata w SP1

Spotkanie z Aleksandrem Śliwką

4 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze gościli niezwykłego gościa - Aleksandra Śliwkę - złotego medalistę Mistrzostw Świata Piłki Siatkowej  Mężczyzn 2018. Przypomnijmy, że Aleksander Śliwka urodził się w Jaworze, jest wychowankiem jaworskiego klubu sportowego Spartakus, a z Reprezentacją Polski zdobył Mistrzostwo Świata. Do naszej szkoły przyjechał na zaproszenie Marka Oliwy, jednego z założycieli klubu Spartakus. Warto wspomnieć również, że Olek jest patronem honorowym naszych siatkarzy.

Spotkanie z Aleksandrem Śliwką

4 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze gościli niezwykłego gościa - Aleksandra Śliwkę - złotego medalistę Mistrzostw Świata Piłki Siatkowej Mężczyzn 2018. Przypomnijmy, że Aleksander Śliwka urodził się w Jaworze, jest wychowankiem jaworskiego klubu sportowego Spartakus, a z Reprezentacją Polski zdobył Mistrzostwo Świata. Do naszej szkoły przyjechał na zaproszenie Marka Oliwy, jednego z założycieli klubu Spartakus. Warto wspomnieć również, że Olek jest patronem honorowym naszych siatkarzy.
   Mistrza Świata przywitały gorące brawa dzieci oraz ciepłe słowa dyrektora szkoły pani Marioli Pajdzik. Młody siatkarz opowiedział krótko o swojej karierze sportowej, o tym jak spełniło się jego wielkie marzenie, a potem przyszedł czas na pytania uczniów. Niestety, czas był ograniczony i nie wszyscy mogli zabrać głos. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem spotkania z Mistrzem Świata i z pewnością wielu będzie chciało pójść w jego ślady.