Najlepszy Germanista

"Najlepszy Gimnazjalista - Germanista w Powiecie"

07.06.2018r. odbył się w naszej szkole II etap konkursu „Najlepszy Gimnazjalista – Germanista w Powiecie”. I etap odbył się 12.04.2018r. Wzięło w nim udział 25 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze oraz ze Szkoły Podstawowej w Wiadrowie. Do II etapu zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy reprezentowali wszystkie szkoły biorące udział w konkursie.

"Najlepszy Gimnazjalista - Germanista w Powiecie"

II etap wzorowany był na teleturnieju „1 z 10”. Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości gramatyki i leksyki języka niemieckiego oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.
Udział w ścisłym finale wywalczyły trzy uczennice ze SP nr 2. I miejsce zajęła  Julia Flejterska, II miejsce – Karolina Antropik, a III miejsce – Katarzyna Duszeńko.
Zwyciężczynie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy.
Organizatorki konkursu: Jadwiga Strack-Koszela, Iwona Wala, Katarzyna Duszeńko.