• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Na tropie św. Marcina

Uczniowie jaworskich szkół podstawowych w ramach obchodów Tygodnia Patrona Miasta Jawora wzięli udział w grze terenowej pn. "Śladami św. Marcina".
Fabuła gry przeniosła uczestników do roku 371, kiedy to lud wybrał mnicha Marcina na biskupa. Jednak skromny Marcin uważa, że nie czuje się godny tego miana i chowa się przed wiernymi, którzy szukają go po najstarszych, zabytkowych miejscach naszego miasta.


Przy każdej stacji czekało na uczestników zadanie, po którego wykonaniu otrzymywali wskazówkę dotyczącą kolejnego miejsca trasy. Zwycięstwo odniosła drużyna, która przeszła grę w najkrótszym czasie.
Emocjonujący wyścig wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Mateusz Matkowski, Jakub Grzywa i Igor Bander. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5: Urszula Lendzion, Zofia Hemerling-Pacholarz i Mikołaj Przychodzeń. Na końcu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Julia Bartycha, Nikola Michalak i Barbara Kupnicka.
Gra została zorganizowana przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4: Angelikę Smolak i Weronikę Mazurek, ze wsparciem Gminy Jawor i Muzeum Regionalnego.

  • Ostatnio zmienione .
  • Kliknięć: 39