Dzień Bezpieczeństwa w klasach 4-8

21 marca w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Uczniowie nie realizowali w tym dniu lekcji przedmiotowych, lecz uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. Przygotowane działania miały na celu uświadomienie uczniom z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami mogą się spotkać i pokazać im, jak skutecznie sobie z nimi poradzić.

Na każdym poziomie klas uczniowie realizowali inne zadania. Uczniowie klas czwartych zajmowali się głównie tematem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozwiązywali quizy dotyczące znaków drogowych i bezpiecznego poruszania się po mieście, ćwiczyli umiejętność poruszania się rowerem po przygotowanym wcześniej torze rowerowym,  pisali list do bliskich osób z prośbą o bezpieczną jazdę i konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa, a także uczestniczyli w sportowych sztafetach. Klasy piąte przygotowywały zdrowe, wiosenne sałatki i koktajle, uczyły się, jak radzić sobie z agresją w sieci oraz  tworzyły wspólny kolaż dotyczący tematu bezpieczeństwa. Działania klas szóstych skupiały się głównie na temacie cyberprzemocy oraz poznaniu metod walki ze stresem i dbania o dobry nastrój. Klasom siódmym przypadł w udziale temat zdrowego jedzenia oraz zaburzeń odżywiania w postaci bulimii i anoreksji. Mogli też wykazać się swoimi umiejętnościami w pracowni kulinarnej, przygotowując zdrowe i pożywne potrawy. Najstarsi uczniowie naszej społeczności zmagali się z tematem uzależnień, zagrożeń i pierwszej pomocy. Z całą pewnością działania, które zostały zaplanowane,  nie tylko poszerzyły wiedzę uczniów dotyczącą bezpiecznych zachowań, lecz także sprawiły, że bawili się naprawdę świetnie  i w dobrych nastrojach przywitali wiosnę ?.