Pasowanie uczniów klas pierwszych

9 listopada odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Na uroczystość przybyło wielu specjalnych gości - Burmistrz Miasta Jawora pan Emilian Bera, jego zastępca pan Michał Bander, Naczelnik Wydziału Oświaty pan Wiesław Szymczyk, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice "pierwszaków", którzy byli bohaterami tego dnia. Kandydaci na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności musieli wykazać się specjalną wiedzą i umiejętnościami i świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Po części artystycznej uroczystości dyrektor szkoły pan Tadeusz Kopeć oraz pan burmistrz osobiście pasowali każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworze. A podczas spotkań z wychowawcami w klasach dzieci otrzymały medale ufundowane na tę okazję przez Radę Rodziców.