XX Jubileuszowy Marsz na Orientację – Książ 2022

Dnia 1 października 2022 Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację odbyły się w Parku Książańskim i Stadninie Ogierów w Książu. W tym dniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Jaworze z klasy VI c, VII a i VIII a pod opieką p. Anny Radomskiej – Duziak oraz z patrolami LO Jawor, SP Pogwizdów i SP 5 Jawor oraz patrolem rodzinnym reprezentującym naszą szkołę, wyruszyli w składzie: Majka Dawicka, Jakub Dachowski, Michał Piwowarski, Jakub Grzywa, Mateusz Matkowski, Igor Bander, Zbigniew Kościk, Filip Pastuszczak, Igor Plewiński, Szymon Czochara, Eryk Sokołowski i Kamil Sokołowski, żeby biegać, zdobywać punkty kontrolne i rozwiązywać zadania matematyczne, a także rozwiązywać quiz o Książu, łamigłówki i wziąć udział w turnieju 3xHappy. Do składu reprezentacji szkoły po raz siódmy dołączyła reprezentacja patrolu rodzinnego: Michał (absolwent szkoły) z tatą Leszkiem. Pogoda nam dopisała i spędziliśmy czas pracowicie i na sportowo, ale w atmosferze zdrowej rywalizacji.

W marszu wzięło udział 5 patroli z SP1Jawor. Wszystkie patrole spisały się dobrze:
patrol nr 28 w składzie: pan Leszek Janik (kapitan) i Michał Janik (III miejsce, 938 pkt./1022),
patrol nr 11 w składzie: Michał Piwowarski, Jakub Dachowski, Kamil Sokołowski (113 pkt./987)
patrol nr 16 w składzie: Majka Dawicka, Igor Bander, Szymon Czochara (203 pkt./838)
patrol nr 33 w składzie: Mateusz Matkowski, Jakub Grzywa, Eryk Sokołowski (343 pkt./987)
patrol nr 72 w składzie: Zbigniew Kościk, Filip Pastuszczak, Igor Plewiński (102 pkt./838)

Oprócz matematycznych łamigłówek i marszobiegu uczestnicy zawodów mieli możliwość uczestniczyć w konkurencjach sportowych. Udało im się zająć wszystkie 3 miejsca „na pudle”:
I miejsce patrol nr 11: Michał Piwowarski, Jakub Dachowski, Kamil Sokołowski,
II miejsce patrol nr 33: Mateusz Matkowski, Jakub Grzywa, Eryk Sokołowski,
III miejsce patrol nr 16: Majka Dawicka, Igor Bander, Szymon Czochara

Uczniowie po wyczerpującym dniu i wielu atrakcjach, wykazali chęć uczestnictwa w tych zawodach w przyszłym roku.