Spotkania z przyrodą

SPOTKANIA Z PRZYRODĄ W PARKACH KRAJOBRAZOWYCH DOLNEGO ŚLĄSKA
W piątek 27.05.2022 r. uczniowie z klas 6b, 5b i 5c naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plenerowych pt. Szkolny Myśliborski Festyn Przyrodniczy - MAJ 2022. Była to już 7 edycja spotkań z przyrodą zorganizowana przez Dyrekcję Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych we Wrocławiu. Ideą tegorocznych Spotkań z Przyrodą w Parkach Krajobrazowych Dolnego Śląska było połączenie wspaniałej zabawy z odkrywaniem tajemnic otaczającej nas przyrody. Liczne konkursy wraz z prezentacjami pozwoliły młodym uczestnikom zajęć zrozumieć funkcjonowanie przyrody i miejsce jakie zajmuje w niej człowiek. Chociaż pogoda nie dopisała, uczestnicy dobrze się bawili, biorąc udział w zajęciach o charakterze edukacyjno - rekreacyjnym, m.in. zajęciach terenowych (wędrowali na Wzgórze Rataj znane z pomnika przyrody jakim są Małe Organy Myśliborskie), pokazach, prezentacjach i licznych konkursach (odbywających się przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu). Zapytani czy przyjadą w przyszłym roku, zgodnie odpowiedzieli, że tak.
szkolny koordynator - Lidia Lewandowska