Jedynka na niebiesko - wyniki konkursu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
           Z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole odbył się konkurs "Jedynka na niebiesko". Swoimi pracami uczniowie udowodnili, że bardzo wspierają osoby ze spektrum. Autorzy nagrodzonych prac wykazali się niezwykłą pomysłowością, starannością i empatią. Laureatami konkursu zostali: Milena Chomiak z kl. 3c oraz Eryk Gałka z kl. 5b. Gratulujemy!!!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to coroczne święto obchodzone 2 kwietnia, które zostało ustanowione w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, mające na celu podnoszenie świadomość społeczeństwa na temat autyzmu oraz jego spektrum i propagowania wiedzy na ten temat.
          Osoby z autyzmem możemy spotkać każdego dnia na ulicy, w sklepie czy u nas w szkole. Stanowią one wyjątkową grupę społeczną. Ze względu na swoje nietypowe zachowanie wymagają od nas specjalnego podejścia. Nasze zrozumienie, cierpliwość i chęć pomocy ułatwią kontakt i funkcjonowanie tym szczególnym osobom.