VI MUM w SP 1 Jawor

Dnia 26 marca 2022 roku 2 uczniów z SP1 Jawor wzięło udział w finale VI Memoriału Urszuli Marciniak - „otwartych zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych” organizowanych przez FMW, Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają one na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.” (informacja zaczerpnięta ze strony organizatora).
Finał składał się z 3 etapów, w trakcie których uczniowie rozwiązywali różne zadania logiczne m. in.: Działania, Sapera na morzu, Węże sapera, Wieże, Tratwy, Wielokropki. W finale Zbigniew Kościk zdobył 77 punktów, a Eryk Gałka 38 pkt.
Atrakcją dla finalistów był wyjazd do Wrocławia, pobyt na Uniwersytecie, wysłuchanie wykładu popularnonaukowego prof. Zbigniewa Marciniaka (Uniwersytet Warszawski) - "O czwartym wymiarze" oraz zdobyte nowe doświadczenia zarówno podczas konkursu, jak i w trakcie podróży.