Escape room w klasie 2c

Uczniowie klasy 2 C mieli okazję zamiast tradycyjnej lekcji zagrać w klasową zabawę w formie escape roomu ,, Detektywi''. Dzieci wcieliły się w postaci małych detektywów, którzy mieli za zadanie rozwiązać zaszyfrowane zadania, łamigłówki ukryte w różnych miejscach klasy i szkoły. Rozwiązując jedną zagadkę otrzymywali wskazówkę, gdzie szukać kolejnych wyzwań. Dzieci podzieliły się na grupy i utworzyły własne biura detektywistyczne, którym nadały swoje nazwy : ,, Lupa detektywa'', ,, Magiczna agencja", ,, Kaktusiki", ,, Kartofelek". Ostatnim etapem gry było udanie się do biblioteki szkolnej, gdzie czekała na nich pani bibliotekarka, wypożyczając lekturę ,, Detektyw Pozytywka". Klasowy escape room stał się wstępem i zachętą do poznania przygód bohatera tej książki, a także okazją do zabawy, nauki, a przede wszystkim efektywnej pracy zespołowej. Po miesiącu uczniowie ponownie rozwiązywali zadania i zagadki związane z przeczytają lekturą w formie szkolnego escape roomu. Musieli wykazać się znajomością przygód detektywa Pozytywki. Na zakończenie zabawy wszyscy otrzymali odznaki ,, Detektyw".