Akcja "Wylosuj Anioła"

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W AKCJI „WYLOSUJ ANIOŁA”
 I WSPARCIE FUNDACJI „GDY LICZY SIĘ CZAS”
   Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje.  Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”,  która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
   Dzieci losują kartki, które dotrą na ręce Fundacji. Na oddziale onkologii panuje duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania, wyjeżdżają do domu, a kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie.
   Kilka wskazówek dla osób zainteresowanych przyłączeniem się do akcji WYLOSUJ ANIOŁA:

• Kartkę można wykonać własnoręcznie lub zakupić gotową
  • Zastanów się do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki lub chłopca) i zaznacz to na kopercie.
  • Napisz kilka pozytywnych słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową. Możesz dodać informacje o sobie oraz kontakt – jeśli Rodzice wyrażą zgodę (być może dziecko zechce się później skontaktować z Tobą).
  • Kartki mogą być pisane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci.

Kartki można przynosić do p. Marioli Pajdzik (sala nr 31 A) do 10 grudnia 2021r.