Bezpieczny Internet w 2c

Dzień Bezpiecznego Internetu

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu “Safer Internet”. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie klasy 2c włączyli się w obchody tego dnia. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu w czasie zajęć z Sieciakami . Dzieci wiedzą, jak chronić swoja prywatność, nie ufają osobom poznanym w sieci, szanują innych, z umiarem korzystają z Internetu, oraz wiedza jak reagować, gdy coś jest nie tak.  Ważnym momentem tego dnia była wizyta w klasie policjantów pani Ewy Kulczyńskiej i pana Grzegorza Januszka, którzy opowiedzieli dzieciom o zagrożeniach czyhających w sieci oraz możliwościach ich uniknięcia. Serdecznie  dziękujemy za ciekawe zajęcia.   ZDJĘCIA