Sukces Kasi Majki!

II Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej

   11 stycznia 2018r. we Wrocławiu odbył się II Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych". Z dumą informujemy, że uczennica klasy 7A Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze Katarzyna Majka zajęła w nim II miejsce!
  Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir jak również rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.
    Udział w konkursie o zasięgu wojewódzkim poprzedziły szkolne eliminacje, które pozwoliły wytypować uczniów reprezentujących w nim naszą szkołę. Szkolny konkurs recytatorski poezji sybirackiej odbył się 15 grudnia 2017r. Wzięli w nich udział chętni uczniowie naszej szkoły. Recytację wierszy oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły pani Mariola Pajdzik, pani Marzanna Ciekanowska i pani Bożena Puchała-Wolak. W kategorii wiekowej uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęła uczennica klasy 6A Katarzyna Mroczek, a II miejsce Katarzyna Majka z klasy 7A. W kategorii wiekowej uczniów oddziałów gimnazjalnych I miejsce zajęła Magdalena Dąbrowska uczennica klasy 2A, a II miejsce Natan Gołuch uczeń klasy 3A.

Dodatkowe informacje