Aktualności

Konkurs historyczny

Drogi do Niepodległości

   25 kwietnia 2018r. w Muzeum Regionalnym w Jaworze odbyła się 27. edycja konkursu historycznego Drogi do Niepodległości. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań historycznych i kształtowanie postaw patriotycznych. Konkurs uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta Jawora pan Emilian Bera, który sam był laureatem poprzednich jego edycji. W konkursowe szranki stanęły 3 drużyny ze szkół gimnazjalnych Jawora. Gimnazjum nr 1 w Jaworze reprezentowali uczniowie klasy 3B: Wiktoria Bartosz, Szymon Pestrowicz i Jakub Michalak. Do konkursu przygotowała uczniów nauczycielka historii pani Dorota Ziętek.
Uczestnicy musieli wykazać się znajomością postaci, wydarzeń historycznych oraz największych bitew z tego okresu.
Wiedzę uczestników oceniało jury w składzie: Mirosław Szkiłądź, Piotr Pacak, Arkadiusz Muła, Katarzyna Fuławka.
Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:
I miejsce Koło Historyczne z Gimnazjum nr 2 w Jaworze
II miejsce Klub Młodych Regionalistów z Gimnazjum nr 1 w Jaworze
III miejsce reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Jaworze.
Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą o tym trudnym w dziejach naszej ojczyzny okresie. Gratulujemy!
Organizatorem konkursu jest Muzeum Regionalne w Jaworze.

Dodatkowe informacje