Aktualności

Tablica Mendelejewa

Mendelejew nie taki straszny......

   W ostatni piątek, 13 kwietnia, uczniowie klas siódmych i klas trzecich gimnazjum stanęli do rywalizacji w drużynowym turnieju pn. Tablica Mendelejewa bez tajemnic czyli „Jaki to pierwiastek?”. W tym roku w turnieju wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn.

Cele konkursu to:
- budzenie zainteresowania chemią poprzez zabawę
- popularyzacja chemii na terenie szkoły
- rozwijanie uzdolnień i pogłębianie zainteresowań uczniów
- usystematyzowanie i utrwalenie wiedzy przed egzaminem gimnazjalnym
- mobilizowanie się do pracy poprzez rywalizację
- doskonalenie umiejętności współpracy w grupie.
Drużyny reprezentujące klasy III A, III B i III C zostały wyłonione w wyniku konkursu kartkówek przeprowadzonych na lekcjach chemii. Siódmoklasiści, którzy niedawno rozpoczęli naukę chemii, udowodnili, że bardzo dobrze sobie z tym przedmiotem radzą.
Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
I miejsce – III B w składzie Aleksander  Czekaj, Jakub Michalak, Szymon Pestrowicz
II miejsce – VII A  w składzie Jagoda Foryś, Roksana Kaliciak, Maciej Pawełek
III miejsce – VII B  w składzie Eliza Gałka, Julia Podgórska, Filip Tokarczyk
IV miejsce – VII C w składzie Oliwia Janik, Sabina Ciaszczyk, Mateusz Michałków
V miejsce – III C w składzie Marcelina Jurkowska, Nikola Łękawa, Weronika Sychowicz
VI miejsce – III A w składzie Natalia Jajecznik, Marcel Pawłowski, Igor Serafin
Kolejna edycja konkursu odbyła się w podobnej jak poprzednie konwencji, na wstępie zmagań znalazły się zadania na czas, które przypominały rywalizację sportową. Quiz „Jaki to pierwiastek” jeszcze raz potwierdził zasadę, że szczęście w losowaniu się przydaje i że na pytanie przeciwników łatwiej odpowiedzieć niż na te, wylosowane dla siebie. Największa liczba punktów była przewidziana za test wiedzy, a więc to konkretne umiejętności uczestników przesądziły o ostatecznych wynikach.
Sympatyczna atmosfera i sprawna organizacja tegorocznych zmagań nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc  dziewcząt z klasy II A w składzie:
M. Catenazzo, M. Dąbrowska, M. Noga, A. Ptaszek, M. Szojka, N. Smagacz, J. Ziętek
Pomysłodawczyni i organizatorka turnieju – nauczycielka chemii Joanna Borkowska serdecznie gratuluje zwycięzcom sukcesu, wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz dziękuje koleżankom Katarzynie Wąsowskiej i Magdalenie Szczygieł za nieocenioną pomoc.

                                                                                                                                     Joanna Borkowska

Dodatkowe informacje