Aktualności

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

FINAŁ V MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

   12 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się finałowy etap kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z jaworskich szkół podstawowych z klas IV-VII. Po wstępnych eliminacjach naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Emilian Grzywa z klasy V C, Tymoteusz Chrut z klasy V C oraz Roksana Kaliciak z klasy VII A. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą państw wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa, ich symboli, flag, najważniejszych świąt, istotnych faktów historycznych, elementów geografii czy najnowszych wydarzeń.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:
W kategorii klas IV-V

I miejsce – Michał Niemczuk (SP 4)
II miejsce – Adam Gawroński (SP 5)
III miejsce – Aleksandra Cieślak (SP 5)

W kategorii klas VI-VII

I miejsce – Roksana Kaliciak (SP 1)
II miejsce – Bartosz Oślak (SP 4)
III miejsce – Michaela Fałowska (SP 5)

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim uczniom za liczne przybycie, a nauczycielom za  zaangażowanie i przygotowanie uczniów.

A. Romanowska, E. Biszczanik


Dodatkowe informacje