Aktualności

"Św. Florian" w szkole

Wizyta „św. Floriana” w szkole

   5 kwietnia 2018r. uczniowie klasy II b zauważyli, że na podwórko szkolne wjechał samochód strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze. Tym razem nie była to akcja związana z gaszeniem pożaru w naszej szkole, ale niespodzianka, którą przygotował tata naszego kolegi pan Dariusz Turek. Podczas  spotkania strażak pan D. Turek przybliżył dzieciom zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Dzieci miały okazję zobaczyć jaki sprzęt znajduje się w samochodzie ratowniczo-gaśniczym. Wszyscy przymierzali hełmy bojowe tak, aby poczuć się przez chwilę strażakiem.  Wielką frajdą było zobaczenie wnętrza wozu bojowego.
Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych  pamiątkowych zdjęć. Nie była to pierwsza wizyta rodziców  na zajęciach w klasie. Kilka tygodni wcześniej podczas zajęć przyrodniczych  pan Mariusz Gawroński – tata  Kamila opowiadał o swoim hobby jakim jest pszczelarstwo. Dzieci dowiedziały się o tym, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Mogły zobaczyć  m.in. węze, poddymiarkę, kapelusz.
Dziękujemy Rodzicom za wspólnie spędzony czas. Czekamy na kolejne spotkania.

klasa II b z nauczycielami
wych. Alicja Woźniakiewicz


Dodatkowe informacje