Aktualności

Matematyczne Origami

IX Konkurs Matematycznego Origami „Żuraw”

   Dnia 8 kwietnia 2018 r. (niedziela) w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się IX Konkurs Matematycznego Origami „Żuraw” 2018. Wśród finalistów znalazł się reprezentant naszej szkoły Filip Tokarczyk z klasy VIIb. Wykonana przez niego bryłka została oceniona na 9 punktów, co pozwoliło zakwalifikować się do finału.
   Uczniowie mieli do wykonania model żurawia, a także rozwiązywali zadania związane z matematycznym origami. Po części konkursowej odbyły się warsztaty, na których każdy miał do wykonania słonika. Należało wyciąć elementy zgodnie z szablonem, następnie je zszyć i przymocować kółeczko. W ten sposób powstało wiele „szczęśliwych” breloczków.
Dzięki udziałowi w konkursie można rozwijać wyobraźnię, doskonalić sprawność manualną, atrakcyjnie spędzić czas. Spróbuj i Ty!

Anna Radomska-Duziak


Dodatkowe informacje