Aktualności

Wielopokoleniowa wigilia

Wigilia wielopokoleniowa

   19 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworze odbyła się "wigilia wielopokoleniowa". Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Miasta Jawora pan Emilian Bera, Zastępca Burmistrza pani Agnieszka Rynkiewicz, Sekretarz Gminy pani Monika Żmijewska, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. dr Tomasz Czernik, przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów w Jaworze, przedstawiciele Rady Rodziców, Parlamentu Uczniowskiego oraz zaproszeni mieszkańcy miasta.
   W klimat świąteczny wprowadziło uczestników uroczystości przedstawienie "Prezent dla najbliższych", w którym wystąpili  uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Jolantę Baczmańską i panią Dorotę Batogowską przy współpracy pani Bożeny Puchały-Wolak. Wszyscy goście otrzymali drobne upominki wykonane przez uczniów pod kierunkiem pani Ali Jakóbowskiej i pani Magdaleny Grechowicz.
   Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku". Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, aby spróbować przygotowanych potraw wigilijnych. Była tez możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystycznych i własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe.
Uroczystość pozwoliła wszystkim poczuć wyjątkową atmosferę nadchodzących świąt.

 

Dodatkowe informacje