Aktualności

Uczymy się pomagać

Uczymy się pomagać

  Nauczyciele naszej szkoły nawiązali współpracę z organizacją SupportActionRojava z Wielkiej Brytanii, która współpracuje z fundacją Chrisa Maca. Fundacja ta zajmuje się pomocą dzieciom kurdyjskim i jazyckim w obozie dla uchodźców w Duhok w Iraku.
   Akcja została przygotowana przez klasę 3b, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Hawrysz.
   Dzieci dostały plakaty organizacji, pod patronatem której działamy. Plakaty zostały rozwieszone na drzwiach wszystkich klas 1-3. Dodatkowo uczniowie 3b informowali wszystkie klasy i ich wychowawców osobiście o szczegółach zbiórki. Cała akcja prowadzona jest do końca tego tygodnia.
   Dziękujemy wszystkim dzieciakom z nauczania wczesnoszkolnego i ich rodzicom za serce i hojność okazane innym. Zebraliśmy do tej pory 9 dużych kartonów zabawek, przyborów szkolnych i środków czystości. Dary te pojadą do Anglii, a potem z fundacją Chrisa do Iraku. Doceniamy fakt, ze nasi uczniowie potrafią dzielić się z innymi tym co mają, i że robią to z radością.
                                                                                                                                 Małgorzata Hawrysz

Dodatkowe informacje