Aktualności

Konkurs czytelniczy

Międzygimnazjalny konkurs czytelniczy „Czytam, więc wiem”

   24 listopada 2017r. odbył się międzygimnazjalny konkurs „Czytam, więc wiem”. Była to już II edycja zmagań dotyczących znajomości lektur szkolnych. Oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze reprezentowały drużyny w składzie: drużyna 1: Julia Kurzydło, Julia Paczyńska, Marcel Pawłowski; oraz drużyna 2 w składzie: Wiktoria Bartosz, Jakub Michalak, Izabela Bielska. Oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze reprezentowali: drużyna 1: Julia Flejterska, Adrian Nkwamu, Katarzyna Duszeńko, drużyna 2: Złocka Anastazja, Lityńska Delfina, Wojnarowicz Oliwia.
   Pierwsza runda konkursu polegała na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość faktów z lektur szkolnych klas I-III gimnazjum. W rundzie drugiej uczniowie rozwiązywali zadania wymagające nie tylko znajomości treści lektur, lecz również symboli, motywów literackich, związków frazeologicznych, a czasem kontekstu historycznego. O wynikach zadecydowały pojedyncze punkty:
I miejsce drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej nr 2
II miejsce drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej nr 1
III miejsce drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej nr 2
IV miejsce drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej nr 1

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a drużyny, które zajęły miejsce pierwsze i drugie dodatkowo nagrody książkowe, które wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pan Leszek Chrzanowski.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy posiadanej wiedzy.

 

 

 

Dodatkowe informacje